English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Hrst výsledků z víkendové ženské házené:

Hrst výsledků z víkendové ženské házené: 09.05.2010 08:50:10 - autor: , přečteno 2040x

Baráž o postup do interligy:

DHK Baník Most - TJ Házená Jindř. Hradec 25:22 (13:10)

První ze dvou barážových utkání o postup do interligy házenkářek se hrálo v sobotu v Mostě. Před návštěvou téměř 900 diváků zvítězilo domácí družstvo tříbrankovým rozdílem.

(Pro informaci přetiskujeme informace  o utkání z web stránek Jindř. Hradce)


Rozhodčí: Válek, Opava
Vyloučení:3:5 ČK: Keslerová - za úder do obličeje 7m hody:: 3/3:5/3 diváci: 850
Sestavy a branky:
DHK Baník Most
- Kantůrková, Müllnerová - Crhová 4, Dvořáková 3/3, Tomášková, Benešová 2, Mrkvičková 2, Vysloužilová 5, Kovačková, Martinková 6, Schererová 1, Luzumová 1, Kylarová, Stellnerová 1 - trenér: Hanus
TJ Házená J. Hradec - Bezpalcová, Doláková, Březinová - Kupková 5/2, Kohoutová 2, Bí-lá, Hroníčková, Eliášová 5, Keslerová 1, Matoušková 3, Pilařová 2, Bubeníková 2, Krupicová 1, Klečacká 1 - trenér Kumpán

Dlouho očekávané utkání se hrálo před zaplněnou mosteckou halou..
Jindřichohradeckým házenkářkám zcela nevyšel úvod utkání. První gól utkání inkasovaly z rukou Martiny Vysloužilové a vzápětí na 2:0 zvyšovala Martinková z protiútoku. Než se hos-tující stačily rozkoukat, prohrávaly v šesté minutě utkání 6:2. Další pohromou pro rozpačitý hostující tým byla 13. minuta, kdy za stavu 8:4 dostala (poněkud přísně) přímou červenou kartu Keslerová za neúmyslný úder do obličeje. Hradec však nesložil zbraně a díky zvýšené bojovnosti se do šaten odcházelo za stavu 13:10.
Také nástup do druhého poločasu se Hradci nevydařil zcela podle představ. Ve 38. minutě domácí vedly již 18:12. V těchto okamžicích se do branky místo Dolákové postavila Bezpal-cová. Do hry zasáhla i třetí brankařka Březinová, která od 47. minuty dochytala zbytek utkání. V 51. minutě to s Hradcem vypadalo velmi špatně a Interliga se začala značně vzdalovat. Domácí byly na koni a vedly již o sedm branek 22:15. Hostující podpořené i početnou sku-pinkou fanoušků debakl odmítly. Hluché minuty si vybral naopak domácí tým a tak se Hradci podařil husarský kousek, když náskok stáhl na pouhé dva góly 22:20 (v 56. minutě). V 58. minutě dostaly hostující hráčky poměrně laciný gól z devítky od mostecké střelkyně Martin-kové, který uzavřel účet utkání.
Odveta se hraje v středu 12. května v Jindř. Hradci. Hraje se „pohárově" na dvě utkání.

Ohlasy po utkání:
Jiří Hanus - trenér DHK Baník Most
"Na zápas jsme se těšili, já musím poděkovat divákům, protože ten zápas prožili s námi a to nás těší. Věděli jsme, co máme čekat, že ta hra bude tvr-dá a myslím si, že na konci jsme doplatili na nezkušenost, což rozhodlo ve prospěch Jindři-chova Hradce. Ten si dokázal závěr pohlídat a dohrát poslední desetiminutovku a snížit náskok. Myslím si, že je to otevřené. Jsme první z první ligy, kdo dokázal vyhrát na domácím hřišti. Holky poznaly, že se dá proti interligovému družstvu hrát. Jsem hodně rád, že jsme to dokázali."
René Kumpán - trenér TJ Házená Jindřichův Hradec: "Gratuluji soupeři k vítězství. K výsled-ku utkání - pochopitelně nemohu být spokojený, neboť jsme prohráli. Není to tak dramatický výsledek, aby se to u nás doma nedalo otočit. My doma hrajeme o sto procent lépe, žene nás publikum. Nám ujel bohužel v prvních deseti minutách druhého poločasu vlak, když jsme stře-lili jen dvě branky a soupeři výborně zachytala gólmanka. Tam byl asi hlavní moment utkání, kde jsme nedokázali odpovídat na branky soupeře. Konec byl sice v náš prospěch. Když jsme ale stáhli soupeře na dvě branky, udělali jsme zbytečné technické chyby a tak jsme se dostali pod tlak my. Na odvetné utkání doma se musíme lépe připravit."


Finále Ligy mistrů - 1. utkání
Viborg HK (DEN) - C.S. Oltchim Valcea (ROM) 28:21 (14:11)

Hrálo se před 4000 diváky . Výborně zachytaly obě brankařky - domácí Haraldsen i hostující Ungureanu. Střelecký koncert předvedla Makedonka v dresu domácího Vi-borgu Bojana Popovič, která ve svém 100. utkání v dresu Viborgu nastřílela ve dru-hém poločase 8 branek.

Finále Poháru vítězů pohárů - 1- utkání
KIF Vejen (DEN) - Buducnost T- Mobile Podgorica (MNE) 20:23 (8:12)

Makedonky, které měly namále již v osmifinále, když přešly přes přemožitele našich děvčat DVSC Debrecen v součtu bou utkání jen o jedinou branku, vstoupily do finále hodně razantně a vytvořily si pro odvetu za týden výbornou pozici. Střelecky se zaskvěla Srbka Katarina Bulatovič autorka 8 branek

Finále poháru EHF - 1. utkání

 Prosolia SIID Elda Prestigio (ESP) - Randers HK A/S (DEN)  22:20 (11?14)