English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Po florbale bude v hale Zory v Olomouci mladá házená

Po florbale bude v hale Zory v Olomouci mladá házená 11.05.2010 18:45:14 - autor: vasek, přečteno 2193x

Minulý víkend byla v hale DHK ZORA Olomouc k vidění jedna ze skupin mistrovství světa ve flrobale juniorek, nastávající víkend bude zase plný dívčí krásy. Dostaveníčko zde budou mít čtyři nejlepší týmy České republiky v házené kategorie mladších dorostenek. Své želízko v ohni budou mít i domácí, jejich dorostenky vedené Lubomírem Krejčířem totiž vyhrály moravskou skupinu 1. ligy a apostoupily tak do závěrečného boje o medaile.

V Olomouci se utkají dvě nejlepší družstva české skupiny 1. ligy mladšího dorostu - celek DHC Slavia Praha a Jiskra Havl. Brod a dva nejlepší celky z Moravy - domácí děvčata DHK ZORA a druhý v pořadí HC Zlín. Znalci dorostenecké dívčí házené vědí, že ve stejném složení se setkala čtveřice mladších dorostenek i v loňském roce v Havl. Brodě, kde byly úspěšnější oba české celky, Slavia vyhrála a bude tedy letos v roli obhájce prvenství, druhý skončil domácí celek Jiskry Havl. Brod, bronz si na Hanou odvezly Olomoučanky a čtvrté místo zbylo na Zlín.

Loňský přebor byl velmi vyrovnaný, o konečném pořadí rozhodovalo až úplně poslední utkání a na naše děvčata zbylo třetí místo přesto, že dva zápasy vyhrálo. I letos se dá očekávat vyrovnaný boj o každý bod, věřme, že uvidíme výbornou a dramatickou házenou . Favorita je letos třeba vidět opět v družstvu Slavie, která nahlásila sestavu, v níž je 11 hráček, které hrály celou sezonu převážně za družstvo starších dorostenek Slavie a získalo s ním mistrovský titul v kategorii starších dorostenek. Má ve svém středu 4 dorostenecké reprezentantky ČR a Karolina Pekařová je již dokonce juniorskou reprezentantkou. Také Havl.Brod přijede se zkušeným družstvem v jehož dresu hrají také tři dorostenecké reprezentantky.

Druhý moravský celek HC Zlín přiveze sice nejmladší sestavu, v družstvu je jediná hráčka ročníku 1993, přesto však osm děvčat má doma zlaté medaile z loňského přeboru ČR starších žaček a čtrnáct jich bylo vybráno v kempu mei největší naděje české házené děvčat ročníku narození 1994 a 95.

Vítěz moravské skupiny - domácí celek Zory by rád zopakoval medailovou radost z minulého přeboru. Dlouhodobě je totiž v této kategorii daleko nejúspěšnějším klubem, když v dosavadních 16 ročnících přeborů mladších dorostenek dokázalo družstvo Olomouce 6x vyhrát a získat stejný počet dalších medailí (za nimi po třech titulech získala Slavia a Písek). Družstvo vede zkušený trenér Lubomír Krejčíř a ten sestavil družstvo z mixu mládí a zkušenosti. V družstvu jsou 4 hráčky, které jsou věkově ještě starší žačky, naopak 9 děvčat hrává hodně i v družstvu starších dorostenek a řada z nich tam patří oporám.Družstvo však nebude moci nastoupit v nejsilnějším složení. Dlouhodobě jsou totiž zraněny dvě Lucie - nejlepší střelkyně družstva, která by byla zároveň jednou z nejmladších účastnic přeboru - Zimová a další ze základních pilířů družstva Hochvaldová.

Můžeme se tedy těšit na kvalitní házenou a posoudit jakým směrem se ubírá naše mládežnická házená. Všechny zápasy se hrají v hale DHK ZORA na Andrově stadioně a rozpis jednotlivých utkání je následující:

Sobota: 15. 05. 2010
09:00 hod.: DHK ZORA Olomouc - Jiskra Havl. Brod
11:00 hod.: HC Zlín - DHC Slavia Praha

16:00 hod.: Jiskra Havl. Brod - DHC Slavia Praha
18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín

Neděle: 16. 05. 2010
09:00 hod.: HC Zlín - Jiskra Havl. Brod
11:00 hod.: DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc

13:00 hod.: Zakončení přeboru