English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Titul v mladších dorostenkách putuje na Vysočinu - Dorostenky Zory Olomouc bez medaile.

Titul v mladších dorostenkách putuje na Vysočinu - Dorostenky Zory Olomouc bez medaile. 16.05.2010 14:52:57 - autor: vasek, přečteno 3057x

Olomoucká hala DHK ZORA Olomouc patřila o víkendu mladším dorostenkám, které zde odehrály svůj turnaj o mistra České republiky pro rok 2010. Bez ztráty jediného bodu ho získala děvčata Jiskry Havl. Brod, které tak po loňském stříbru v domácím prostředí, vezou z Haně poprvé v historii zlaté medaile a titul mistra ČR.

Stříbrné medaile nakonec po zásluze získaly obhájkyně titulu Slavia Praha, které se musely vypořádat s řadou zranění a prakticky celý turnaj absolvovaly bez brankařky, když se do branky musela postavit hráčka z pole - Kamila Vondráčková a vedla si skvěle. Třetí příčku obsadil HC Zlín a nepopulární 4. místo, tedy bez medaile obsadilo domácí družstvo. Zory Olomouc.

V Olomouci byla k vidění kvalitní mládežnická házená, řada účastnic, převážně z ročníků narození 1993 a 94 se ukázala jako talentované házenkářky, většina z nich také hrála v letošní sezoně pravidelně soutěž o kategorii výše, tedy za starší dorostenky a na příklad všechny hráčky družstva Slavie hrající v Olomouci jsou i letošními mistryněmi ČR kategorie starších dorostenek.

Nový mistrovský celek Havlíčkova Brodu působil nejvyhranějším dojmem, má své družstvo složeno většinou z hráček s tělesnými parametry vhodnými pro házenou, kterým vévodí především téměř 190 cm vysoká střelkyně Míchaela Součková a nesmírně pohyblivá Jitka Kutlvašrová. hráčka s vynikajícím házenkářským myšlením. Obě také spolu s brankařkami Gábinou Jarošovou a Kateřinou Klempířovou, jsou členkami SCM ve Slavii Praha a hrají také za Slavii 1. ligu starších dorostenek. Všechny ostatní hráčky hrávají pravidelně za družstvo starších dorostenek zápasy 1. ligy staršího dorostu v dresu Havl. Brodu.

Stříbrné medaile si v Olomouci pověsily zasouženě na krk děvčata Slavie Praha. Ty přijely pouze s jedinou brankařkou a devíti hráčkami do pole, všechny však jsou výbornými házenkářkami. Slavistky měly ale smůlu, hned prvních minutách prvního zápasu se jim zranila jejich jediná brankařka Petra Kudláčková a do konce turnaje ji v brance nahradila a jak již bylo řečeno často skvělými zákroky Kamila Vondráčková. To však nebylo všechno v průběhu druhého utkání došlo k dalším zraněním - kotník si poranila Tereza Pokorná, která v úvodním zápase nastřílela 10 branek a se zlomeným nosem absolvovala poslední zápas Simona Skřivánková. Proto byla na nedělní utkání narychlo povolána juniorská reprezentantka Karolína Pekařová, která se ukázala v reprezentační formě a prakticky rozhodla poslední zápas o stříbrné medaile svými 11 brankami.

Jediná výhra o dvě branky s našimi děvčaty rozhodl o bronzu pro družstvo HC Zlín, jednoznačně nejmladšímu týmu přeborů, které mělo ve svém kádru jen jedinou hráčku ročníku narození 1993 - Michaelu Sobieskou a ta se také spolu s další kanonýrkou Terezou Fabíkovou postaraly o většinu branek družstva Zlína. Také Zlínská děvčata mají družstvo kompaktní, s vhodnými hráčskými somatotypy a je na něm vidět, že spolu hráčky hrají již delší dobu.

Bez medaile se tentokrát musely obejít obhájkyně bronzu z minulého roku, družstvo pořádajícího klubu - DHK ZORA Olomouc. Děvčatům se nepodařilo navázat na bronz z minulého roku, i když jich více než polovina hrála v bronzovém týmu i před rokem. Hrály nervozně, dělaly hodně technických chyb, jejich střelba byla většinou málo důrazná a ani jejich obranná činnost nebyla na úrovni jejich soupeřek. Družstvo bylo sestaveno jak z kmenových hráček mladších dorostenek, tak i z několika děvčat ze staršího dorostu ročníku 1993, ty ale nebyly takovými posilami jak se očekávalo. Slibné okamžiky měla brankařka Anežka Zuzánková, zejména při likvidaci střel z náskoků nad brankoviště, dost branek však dostala po střelách z dálky. Pochválit snad jde už jen Kláru Sovovou a i když jsme od ní zvyklí i na lepší výkony, tak se prosadila i Nikola Jansová.

Po organizační i sportovní stránce se mistrovský turnaj vydařil, konečné pořadí jednoznačně potvrzuje předvedenou hru i celkovou výkonnost všech zúčastněných družstev.

Nejlepšími hráčkami byly vyhlášeny: (všechny z družstva Havl. Brodu):
Nejlepší brankařka Gabriela JAROŠOVÁ
Nejlepší hráčka: Jitka KUTLVAŠROVÁ
Nejlepší střelkyně: Michaela SOUČKOVÁ (28 branek)

Konešná abuka:

1.Jiskra Havl. Brod330089:6362.DHC Slavia Praha320188:8243.HC Zlín310271:8524.DHK ZORA Olomouc300370:880 

Přehled všech výsledků:
ZORA Olomouc - Havl. Brod 22:30
Zlín - Slavia Praha 29:31
Havl. Brod - Slavia Praha 29:25
Z'ORA Olomouc - Zlín 24:26
Zlín - Havl. Brod 16:30
Slavia Praha - ZORA Olomouc 32:24

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Zuzánková, Havlíčková, Vašíčková - Studená 7, Sovová 15/4, Kummerová 1, Sadílková 8, Jansová 9/1, Brandýsová, T. Smékalová, Vávrová, Palátová 1, Štegrová 3/1, Bušínová 1, P. Smékalová 7, Minaříková 3, Roubalová 13/3, Hofírková 2.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Kompletní výsledky včetně sestav a střelkyň branek najdete na stránkách Českého svazu házené v sekci soutěže žen - Mistrovství ČR mladších dorostenek.

 

 

Fotogalerie