English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V Interlize osm českých klubů

V Interlize osm českých klubů 21.05.2010 07:58:23 - autor: , přečteno 1921x


Převzato ze stránek ČSH

Před časem proběhla v Praze schůzka zástupců ženských klubů na úrovni interligových a prvoligových celků. Závěry z této schůzky se následně promítly také do jednání mezi českou a slovenskou federací.

Z jednání představitelů českých ženských klubů a vedením ČSH vzešla již delší dobu probíraná myšlenka na změnu poměru startujících klubů mezi českými a slovenskými týmy v nejvyšší házenkářské soutěži a to s ohledem na velikost jednotlivých zemí. Tento závěr následně vyvolal jednání na úrovni vedení obou házenkářských svazů.

Jednání o nové podobě Interligy trvaly měsíc a finální schůzky se účastnili vrcholní představitelé obou svazů včetně prezidentů Českého svazu házené a Slovenského zväzu hádzanej Jaroslava Chvalného a Pavla Derfényiho. Původní smlouva o nejvyšší soutěži házenkářek, česko-slovenské Women´s Handball International League, byla v platnosti ještě pro příští sezónu 2010/2011.

Na základě jednání pak byla tato smlouva nahrazena smlouvou novou, na které se dohodli představitelé obou federací, a která bude platná již od nastávající sezóny a to až do soutěžního ročníku 2013/2014. Nejvýznamnější změnou, ke které v nové smlouvě došlo, je počet účastníků W.H.I.L. Podle původního reglementu startovalo v soutěži vždy šest nejlepších celků z každé země. Podle nové smlouvy může v soutěži startovat čtrnáct týmů v poměru osm týmů z České republiky a šest týmů ze Slovenska. Český svaz házené se rozhodl tuto možnost využít již od nejbližšího ročníku a pozvánku do nejvyšší soutěže tak dostane jak TJ Házená Jindřichův Hradec, která o místo v Interlize přišla po prohraných barážových zápasech s Mostem, tak i druhý tým první ligy žen Sokol Poruba.

Poměr startujících týmů z jednotlivých zemí ale není definitivní podobou pro všechny následující ročníky. V případě dohody obou stran se může poměrné zastoupení obou zemí změnit. Poměr 6 + 8 platí pro bezprostředně následující ročník 2010/2011. Zároveň se od příštího ročníku ani v Čechách nebude hrát baráž o setrvání v soutěži, ale přímý sestup postihne nejhorší celek z každé země.

 

Předpokládané složení WHIL 2010/2011:

Slavia Praha

Veselí nad Moravou

Olomouc

Písek

Zlín

Most - postupující z baráže

Jindřichův Hradec - účastník baráže z WHIL 2009/2010

Poruba - 2.tým 1.ligy žen

 

ŠKP Bratislava

Michalovce

Šaľa

Trenčín

Partizánske

Bánovce nad Bebravou