English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Závěr kvalifikace házenkářek klepe na dveře

Závěr kvalifikace házenkářek klepe na dveře 25.05.2010 09:33:01 - autor: , přečteno 1984x

Závěr kvalifikace házenkářek klepe na dveře

Trochu mimo mediální zájem se připravují české házenkářky na poslední dvě střetnutí kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy, které se bude hrát koncem, tohoto roku v Dánsku a v Norsku. Prvním utkáním bude již zítřejší (středa 26. května) klání v Plzni, kde se od 18:00 hod. střetne naše reprezentace s celkem Maďarska. V případě úspěšného výsledku si Češky udrží naději ještě do posledního zápasu, ke kterému se vydají reprezentantky do Švédska (hraje se v neděli 30. května v 17:00 hod.).

Reprezentace rozbila svůj tábor v Plzni, kde se připravuje již od minulého týdne pod taktovkou trenérské dvojice Jiří Tkadlec - Lenka Černá. Nominaci provázela jak již se stalo bohužel modou i v jiných českých kolektivních sportech celá řada omluvenek.. Nakonec vykrystalizovala pro obě utkání sestava která se v Plzni připravuje.

Jsou v ní:
brankářky: Raníková Barbora (Olomouc), Satrapová Lucie (Slavia Praha), Doláková Markéta (J.Hradec)
křídla: Hrbková Michaela, Tomečková Romana (Olomouc), Knedlíková Jana (Slavia Praha), Salčáková Kristýna (Zlín)
pivoti: Vítková Petra (Slavia Praha), Selucká Dominika (Olomouc)
spojky: Crhová Martina, Martinková Hana (Most), Černá Klára, Keclíková Kateřina, Kutlvašrová Hana (Slavia Praha), Kupková Zuzana (J.Hradec), Luzumová Iveta (Písek), Růčková Petra (Zlín), Štěrbová Helena (Veselí n./M.), Zámorská Iva (Byasen NOR).


Jedinou legionářkou v družstvu tedy zůstala Iva Zámorská, šestici hráček dodává mistrovská Slavia. Z Olomouckého družstva je v nominaci čtveřice hráček (Selucká hrála sice ve Zlíně ale je stále hráčkou Olomouce), ze studijních důvodů se omluvila Spíchalová.


Popřejme českému týmu hodně štěstí a bojovnosti, zářný příklad mají v nečekaném úspěchů hokejistů - nic není nemožné !!!

Utkání v Plzni vysílá přímým přenosem ČT 4 ve středu od 18:00 hod. (spolukomentuje Lubomír Krejčíř)