English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Sen o ME se rozplynul - na Maďarky naše družstvo nemělo

Sen o ME se rozplynul - na Maďarky naše družstvo nemělo 27.05.2010 08:51:57 - autor: , přečteno 2016x


Česká republika - Maďarsko 23:31 (13:17)
Svůj sen o možném postupu na prosincové ME se českým házenkářkám prakticky rozplynul po 28 minutách hry v plzeňské hale. Do té doby totiž bylo družstvo trenéra Tkadlece vysokému favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Celek sestavený s výjimkou Ivy Zámorské, legionářky z norského Byasenu jen z hráček hrajících česko - slovenskou interligu držel v tu dobu proti Maďarsku nadějný výsledek 13:13

Nepochopitelný výpadek, kdy po sérii nedůrazných střel a technických chyb dovolily zkušenému soupeři během dvou minut čtyřikrát skórovat, což znamenalo obrat ve vývoji střetnutí. Ihned po změně stran, nejlepší maďarská hráčka a světová hráčka roku 2005 Anita Görbitz dvakrát získala míč a brejkem přes celé hřiště získala pro Maďarky rozhodující náskok.

Druhý poločas už si výborné Maďarky výsledek pohlídaly a několik minut před koncem dokonce už vedly desetibrankovým rozdílem. České reprezentantky začaly po změně stran odpadávat i fyzicky na hřiště musely i další hráčky z lavičky a soupeř v pohodě zápas dohrál. Poslední utkání v neděli ve Švédsku se tak stal už jen pouhou formalitou, i když teoretická naděje zde ještě stále žije (Češky by musely vyhrát rozdílem osmi branek).

V domácím celku zachytala velmi dobře Bára Raníková, i přes absenci spojek (Kysučanová, K.Černá, Kutlvašrová, Poznarová) byly České spojky - Štěrbová, Zámorská a Keclíková i tak největší hrozbou pro Maďarskou branku V pivotu zahrála spolehlivě Petra Vítková, která byla i dirigentkou obrany, z křídel se střelecky prosadily jen Knedlíková a Tomečková, Hrbkové a Salčákové se tentoktrít střelecky nedařilo. .

V týmu Maďarek byla jak již bylo uvedeno největší oporou Anita Görbitz, té velmi dobře sekundovala, v Olomouci dobře známá z Evropského poháru Anita Bulath (dala v dresu Debrecenu Zoře ve dvou zápasech 15 branek), výborně propracovaný maďarský rychlý útok táhly především Bódi, Forten a M. Kovacsics. Své vynikající kvality prokázala v brance jedna z nejlepších Evropských brankářek Kapalin Pálinger. (V maďarském dresu hrála i další z hráček startujících v listopadu v Olomouci za Debrecen v PVP - Valaria Szabo).

Statistiky z utkání:

Rozhodčí: Brehmer, Skowronek (obě POL) 550 diváků 7m hody: 4/2 - 4/3 vyloučení: 4 - 5.

Sestava a branky: ČR:
Raníková, Satrapová - Zámorská 6/1, Knedlíková 2, Keclíková 4, Luzumová 2, Selucká, Salčáková, Vítková 3, Hrbková, Kupková, Štěrbová 4/1, Tomečková 2, Crhová.

Branky Maďarska:

Görbicz 6, Bódi 5, Bulath 5, Szucsánszki 4/3, Vérten 3, Kovacsicz M. 2, Szabó 2, Vincze 2, Kovacsics A. 1, Tomori 1.