English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky končí první fázi přípravy

Hanačky končí první fázi přípravy 24.06.2010 09:46:07 - autor: , přečteno 2252x

Interligové házenkářky Zory Olomouc končí dnes první fázi dvouměsíční přípravy na novou sezonu interligy. Děvčata nabírala kondici, na pořadu byly doplňkové sporty včetně výjezdů na kolech a součástí bylo i doléčování šrámů po skončené sezoně. Konec přípravy tento týden již proběhl bez vysokoškolaček, které odjely spolu s trenérem Akademického družstva ČR Lubomírem Krejčířem na soustředění a následně do Maďarska na Akademické MS.

Děvčata nyní budou mít zaslouženou dovolenou, všechny hráčky však dostaly od trenéra individuální plány a před dovolenou také proběhlo vážení každé z hráček. Na začátku letní přípravy bude znovu jejich hmotnost zkontrolována a ukáže se tak, jak která hráčka po dobu dovolené plnila své individuální úkoly. Dovolená skončí družstvu 16. července (akademičky budou mít dovolenou o týden déle) a od 19. července zahájí družstvo přípravu na novou sezonu.

První dva týdny přípravy proběhnou v domácím prostředí v areálu házené s využitím okolních přírodních terénů, od 2. srpna bude následovat týdenní soustředění na osvědčeném místě v Kosteci na Hané, kde se již uskuteční i dvě přípravná utkání (s nováčkem interligy Bánovcemi). Další čtyři týdny přípravy proběhnou opět v domácím prostředí a v jejich průběhu sehraje družstvo několik přípravných zápasů a absolvuje dva mezinárodní turnaje: 14. a 15. srpna v Michalovcích a 21. a 22. srpna domácí tradiční Pohár míru (letos již 52. ročník). Celkem je naplánováno 15 přípravných zápasů, tím posledním, který by měl být generálkou na interligu, bude 30. srpna v Hodoníně zápas s mistrem Azerbajdžánu AKU Baku.