English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Lucie Fabíková se vrací do Olomouce

Lucie Fabíková se vrací do Olomouce 29.06.2010 09:26:35 - autor: dhkzora, přečteno 3975x

Lucie Fabíková

Nejzářivější posilou třetího celku uplynulé sezony interligy házenkářek - Zory Olomouc se stává odchovankyně olomoucké házené - třicetiletá Lucie Fabíková, která hrála naposledy v dresu Hanaček před šesti lety. Zažila tedy první dva ročníky nově vytvořené soutěže interligy WHIL, kdy Olomoučanky skončily na čtvrtém a třetím místě a získaly dvakrát v řadě titul mistryň České republiky.

Poté spolu s dalšími spoluhráčkami z družstva na příklad - Ajglová, Škavronková, Polášková, Simerská, Arnošová, zamířila na zahraniční angažmá. Dvě sezony působila v norské nejvyšší soutěži v klubu Tertnes v Bergenu, poté zamířila do německé bundesligy, kde odehrála v dresu Thüringeru HC v Erfurtu čtyři roky. Družstvo v uplynulém ročníku bundesligy skončilo na 8. místě, Lucka odehrála první část sezony, kdy nastoupila v 10 utkáních bundesligy a ukazovalo to na výbornou sezonu, když se v těchto utkáních trefïla do černého celkem 40 krát. Bohužel zraněné koleno bylo proti a zbytek sezony už musela Lucka házenou oželet.

Někdejší trojnásobná nejlepší házenkářka České republiky z let 2001, 2003 a 2005 se tedy vrací do rodného města, kde by ráda navázala na úspěchy družstva se kterým získala dva mistrovské tituly a i na své osobní úspěchy kdy ve dvou ročnících interligy v 55 utkáních nastřílela 376 branek. Lucie před svým odchodem do zahraničí sehrála v družstvu žen Olomouce celkem 8 sezon, nastoupila v 205 mistrovských utkáních a je stále v historické tabulce střelkyň klubu na druhém místě s 1091 brankami. Věřme, že toto konto brzy navýší a stane se zase postrachem pro brankařky a obrany soupeřů.

Vítej Lucie doma, přejeme Ti ještě hodně sportovních úspěchů !