English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Dorostenky ČR zatím bez vítězství - DOPLNĚNO

Dorostenky ČR zatím bez vítězství - DOPLNĚNO 08.07.2010 04:40:21 - autor: vasek, přečteno 1578x

Ve švédském Goteborgu se hraje v rámci tradičního Partille Cupu, pod záštitou Evropské federace EHF - Womens´ European Open 18, což je turnaj reprezentačních výběrů do 18 roků, hraný jako neoficiální ME. České družstvo zde startovalo ve skupině E, kde mu soupeřkami byla družstva Nizozemska a Švédska. Mladé Češky obě svá utkání prohrály - s Nizozemskem 27:14 (14: 6) a se Švédskem 23:13 (12: 3). Budou tak hrát ve skupině o 11. - 20. místo, kde se postupně střetnou se Slovenskem, Portugalskem, Finskem a Islandem. Utkání se hrají 8. a 9. července, v sobotu 10. července se pak hrají zápasy o konečné umístění..

Ve výběru trenérky Papežové hrají ve Švédsku i tři děvčata z našeho klubu - Tereza Kubáčková, Michaela Ždánská a Andrea Kulíšková. Střelecky se naše děvčata prosadila v obou utkáních, Míša se v obou utkáních trefila celkem čtyřikrát, Tereza 3 krát a Andrea dvakrát.

Ani v prvním utkání nadstavbové části se České házenkářky nedočkaly vítězství. Podlehly družstvu Slovenska 23:18. Střelecky se dařilo Adree Kulíškové, která zaznamenala 4 branky.

V podvečer se konečně dočkaly výhry i naše děvčata, když porazuila Portugalsko 24: 21. Nejlepší střelkyní utkání byla se 6 brankami Tereza Kubáčková.