English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Nové tváře v interligovém celku Olomouce

Nové tváře v interligovém celku Olomouce 08.07.2010 15:31:32 - autor: , přečteno 2209x

Hráčky interligových družstev užívají v současnosti zaslouženou dovolenou, žně mají v tomto období funkcionáři, kteří řeší naplňování kádrů svých družstev na novou sezonu. V družstvu bronzového interligového i českého týmu uplynulé sezony - DHK ZORA Olomouc dochází k řadě změn. Na hřišti se v jejím dresu v nové sezoně neobjeví Romana Tomečková, která zamířila do Ostravy do celku nováčka interligy - Sokola Poruby, kde bude samozřejmě hrát i Barbora Mýlková, která v loňské sezoně na Hané hostovala v interligovém družstvu a Poruba je její mateřský klub..

Na hřišti se v příští sezoně nepotkáme ani s Lucií Dostálovou a Martinou Uličnou, které čekají radostnější události v podobě mateřství. Přestávku od házené bude mít také Tereza Kovačíková, která odjíždí na roční stáž do zahraničí. Zacelit tyto absence bylo tedy prvořadým úkolem pro hanácký klub. Na místo pivota se vrací po hostování ve Zlíně ve druhé polovině uplynulé sezony Dominika Selucká. O návratu Lucie Fabíkové na Hanou jsme již před několika dny informovali.

Novými tvářemi v interligovém celku pak budou shodou okolností dvě křídelní hráčky, které by měly nahradit právě odcházející Dostálovou a Tomečkovou. Na pravém křídle se představí levoruká, ještě ne 21 letá odchovankyně Jiskry Otrokovice Martina Huráňová, která bude v Olomouci studovat na Fakultě tělesné kultury a na Hanou přichází na hostování. Tou druhou, tentokrát na levé křídlo bude odchovankyně Tatranu Bohunice, teprve 18 letá Michaela Ždánská, která se v Olomouci již několik roků připravuje ve Sportovním centru mládeže a hrála za juniorku v 1. lize žen.

Martina HURÁŇOVÁ hrála v předchozích letech za svůj mateřský klub Jiskra Otrokovice 1. ligu žen, kde byla jednou z ústředních postav družstva a v uplynulé sezoně zaznamenala z místa křídla 93 branek. Martina má za sebou i zkušenost z interligové házené. Už třikrát zkoušela štěstí v družstvech iterligy. Jako 17 letá hrála sezoně 2006/7 v dresu Kunovic, které tehdy hrály v interlize, další sezonu hostovala ve Veselí se kterým získala stříbrnou medaili, sezonu 2008/9 hostovala v družstvu Zlína. Nastávající sezona by tedy měla být už její čtvrtou interligovou a věřme, že se do statistik WHIL zapíše mnohem výrazněji než při předchozích interligových startech.

Michaela ŽDÁNSKÁ přichází do kádru interligového družstva jako úplný nováček. Ve svých 18 letech má všechno před sebou. Většinu svého házenkářského života se pohybovala na místě tvůrkyně hry, právě pro svou výbornou rozehrávku, házenkářské myšlení, výbušnost a rychlý přechod do útoku. Jejím handicapem je však drobná postava, která ji limituje při uplatnění na mezinárodní scéně a při hře proti tvrdým obranám družstev žen. Svou hrou a pohybem na hřišti hodně připomíná Kristýnu Salčákovou, která ze stejných důvodů našla uplatnění právě na místě křídla. Věřme, že Míša bude stejně platnou hráčkou a své přednosti dokáže uplatnit i v utkáních interligy. V uplynulé sezoně 1. ligy žen nastřílela v dresu olomoucké juniorky 66 branek a byla druhou nejúspěšnější střelkyní družstva.