English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Ubytovna > Ceník služeb > České házenkářky začaly vysokou výhrou

České házenkářky začaly vysokou výhrou 28.11.2006 17:28:00 - autor: dhkzora, zdroj: iDnes, přečteno 2133x

Vysokou výhrou 38:21 nad Bosnou a Hercegovinou zahájily české házenkářky boje v kvalifikační skupině v Chebu o postup na mistrovství světa 2007. S balkánským družstvem dnes neměly svěřenkyně kouče Jiřího Tkadlece žádné potíže a roli favorita splnily již v prvním poločase, který vyhrály o osm branek.

Domácí celek začal střetnutí koncentrovaně, vsadil na důraznou obranu, za níž skvěle držela své spoluhráčky gólmanka Raníková. České hráčky těžily v útoku především z rychlých brejků, z nichž Jonášová dala pět branek a Knytlová přidala další čtyři. Hned od začátku celek české republilky vedl a postupně zvyšoval náskok. V barvách Bosny a Hercegoviny dokázala střelecky odpovídat prakticky pouze Mlakičová, ale byla osamocena.

Přestože český kouč již v závěru poločasu a od začátku druhé třicetiminutovky začal dost střídat, na vývoji zápasu se to příliš neprojevilo, i když obrana ČR již tak pevná nebyla.

Přesto ve 40. minutě vedl celek poprvé o deset branek. Soupeřkám v poslední dvacetiminutovce začaly viditelně docházet síly a české družstvo svůj náskok ještě zvýraznilo. Nejvíce se o to zasloužila Knytlová ze španělského celku Elda Prestigio, která nastřílela devět branek.

"Dařila se nám hra v obraně i rychlý přechod do útoku. Právě kvalitní obrana mě nejvíce potěšila. Dobré je i to, že se nám podařilo dát pár branek ze střední vzdálenosti," zhodnotil úvodní souboj český trenér Tkadlec.