English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O Interlize

WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE

Logo WHIL

Podpisem smlouvy ze dne 12.12.2001 v Považské Bystrici Český svaz házené a Slovenský zväz hádzanej zřídili mezinárodní házenkářskou soutěž žen WOMEN´S HANDBALL INTERNATIONAL LEAGUE (WHIL).

WHIL je mezinárodní soutěž v házené, organizovaná na základě dohody zúčastněných národních svazů házené pro kategorii žen.WHIL je dlouhodobou soutěží, do které nominují SZH 6 družstev a ČSH také 6 družstev. Soutěžní ročník trvá od 1.7. běžného roku do 30.6. následujícího roku. Soutěž WHIL organizují společně SZH a ČSH. Řízením soutěže je pověrěný SZH prostřednictvím svojich orgánů, do kterých za účelem rozhodování o WHIL nominuje ČSH své zástupce. Výkon řízení soutěže je realizovaný prostřednictvím ředitele soutěže, kterému stanoví rozsah kompetencí nevyhnutelných pro zabezpečení jeho funkčnosti. Ředitel soutěže může k řízení využít i další pracovníky. Ředitele WHIL nominuje SZH, který garantuje jeho profesionální zařazení v rámci sekretariátu SZH s adekvátní náplní práce odpovídající významu soutěže. Ředitel soutěže spolupracuje při řízení s předsedy odborných komisí SZH a ČSH příslušných národních svazů, případně dalšími funkcionáři. Odvolání proti rozhodnutí ředitele soutěže řeší odvolací orgán společnosti. Rozhodnutí odvolacího orgánu společnosti je konečné.