English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Hala

Sportovní hala DHK ZORA Olomouc

Házenkářský areál DHK ZORA Olomouc na Andrově stadionu v Olomouci slouží potřebám házenkářského klubu již od přechodu ženské házené do TJ Slavoj ZORA Olomouc, tedy od roku 1957. Areál měl původně pouze venkovní házenkářská hřiště se škvárovým, později antukovým povrchem a na jednom hřišti byl vybudován asfaltový povrch. Asfaltové a jedno antukové hřiště slouží přípravě, zejména mládežnických družstev i v současné době.

Od roku 1977 přešla nejvyšší soutěž házené definitivně do hal, družstvo Zory Olomouc hrávalo zprvu v hale Dukly na Šibeníku, od sezony 1979/80 v hale UP. Provoz haly UP však nestačil pokrýt požadavky několika prvoligových sportů , které zde našly přístřeší bylo proto rozhodnuto o vybudování vlastní haly TJ Slavoj ZORA.

V první fázi se předpokládalo pouze zastřešení hřiště, později se projekt neustále doplňoval až do poslední konečné fáze včetně přistavení ubytovny a dalšího zázemí. Stavba haly byla ukončena v roce 1986 a dne 5. srpna 1986 byl v ní provoz slavnostně zahájen. Původně měla hrací povrch parketový povrch, po ničivých povodních v červenci 1997 se při rekonstrukci vybudovala hrací plocha s povrchem polyuretanovým „LOBADUR". V 2006 byla provedena generální oprava vytápění a osvětlení sportovní haly, v roce 2007 pak střechy haly a její přístavby.

Vnitřní hrací prostor sportovní haly má rozměry 43 x 27 m, výšku 9 m, hrac plocha má rozměr 40 x 20. Za oběma brankami je prostor 1,5 m, po stranách na straně prostorů pro střídačky a stolek časoměřiče 1,5 m, na protilehlé straně je dřevěný mantinel vysoký 1,4 m a za ním 5 stupňů, tvořících hlediště s kapacitou cca 600 stojících diváků. Hrací prostor je ozvučen reproduktory umístěnými za dřevěným obložením), časomírou Nisy sport, které mimo stavu utkání a vstřelených branek pro dvě družstva signalizuje i celkem 4 vyloučení a osvětlením, které dosahuje kapacity 800 luxů. Povrch hrací plochy je umělý polyuretanový (LOBADUR) zelené barvy, na hrací ploše jsou vyznačena pouze hřiště na házenou a tenis.

V prostoru sportovní haly v přístavbě, je v přízemí šatna pro rozhodčí, dále sauna a regenerační linka s vířivkami a místem pro masáže. Ve vstupním foyeru pro diváky je posilovna a prostor pro občerstvení.

V prvním patře je kancelář sekretariátu, klubovna s kuchyňkou a příručním skladem, šatna trenérů žen, dva třílůžkové a jeden jednolůžkový pokoj ubytovny. Ve 2. patře je 6 třílůžkových pokojů ubytovny a svobodárna.

Sportovní hala nemá vlastní sociální zázemí, hala je spojena tunelem s původní sociální budovou se šatnami a sprchami, které jsou využívány jak pro venkovní hřiště, tak i pro sportovní halu.

Součástí areálu sportovní haly DHK ZORA Olomouc je i restaurace Apetit ZORA Klub s provozní dobou 10:00 - 23:00 hod. V restauraci je široký výběr jídel od lehkého občerstvení a polévek až po tradiční hanáckou kuchyni a speciality, nabídka bezmasých jídel a dětských menu, bohatý nápojový lístek s výběrem alko i nealko nápojů, uzavíratelný salónek pro různé akce a příjemné posezení na venkovní zahrádce.

.

Fotogalerie