English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Historie

Historie

Dámský házenkářský klub (DHK) ZORA Olomouc je pokračovatelem tradic ženské házené v Olomouci a navazuje na úspěšné účinkování družstva ASO Olomouc ve čtyřicátých letech, které bylo desetinásobným mistrem Československa.

Rokem vzniku ženské házené v Olomouci je rok 1919, který se stal rokem vzniku házenkářského klubu. Dalšími mezníky v historii jsou rok 1950, kdy klub přešel na mezinárodní házenou - handball, a rok 1957, kdy ženská házená v Olomouci přešla do TJ Slavoj ZORA Olomouc.

Po přechodu na handball působilo v nejvyšší Československé soutěži družstvo žen pod názvem TJ Slavoj ZORA Olomouc, od roku 1993 pod názvem MILO Olomouc, od roku 1997 pod názvem DHK ZORA Olomouc, od sezony 2002 - 2003 startovalo družstvo žen pod obchodním názvem DHK Altermed Olomouc. Od začátku sezony 2003/04 je oficiálním názvem klubu DHK ZORA Olomouc. Všechny hráčky a funkcionáři jsou registrováni jako členové ČSH v klubu s identifikačním číslem 096201 jako DHK ZORA Olomouc.

Ročník 2006/07 je jubilejní 50. sezonou družstva žen v nejvyšších soutěžích (36 ročníků I.ligy Československa, 9 ročníků extraligy České republiky, 4 ročníky společné soutěže - interlilgy WHIL) a je tak nejčastějším účastníkem nejvyšší soutěže žen ze všech celků České republiky i bývalého Československa.

Družstva mládeže patří tradičně ke špičce Československé a nyní České házené. Družstva všech věkových kategorií jsou pravidelnými účastníky závěrečných turnajů o mistra republiky, kde získala řadu mistrovských titulů a dalších medailových umístění. Za dobu existence samostatné České republiky získala družstva celkem 17 ( ! ) titulů mistra České republiky a dalších 14 medailových umístění na přeboru ČR a patří tak k absolutní špičce klubů s nejúspěšnějšími družstvy mládeže.

Další podrobnější informace z historie najdete podle jednotlivých období v pravém menu.