English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Provozovatel těchto stránek, Dámský házenkářský klub Zora Olomouc prohlašuje, že tyto stránky se snaží o naprosto maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti, a sice podle většiny známých metodik. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých) i WCAG 1.0.

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Odkazy se otevírají zásadně ve stejném okně, u odkazů, které směřují mimo web, se v horní části okna zobrazí nabídka s návratem na výchozí stránku, nebo s pokračováním na nové stránce. Poze odkazy stránek, formátovaných pro tisk, se otvírají v novém okně. Na tuto skutečnost je návštevník upozorněn v informačním okně.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0 Strict. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys):

[0] - prohlášení o přístupnosti
[1] - úvodní strana
[2] - mapa webu
[9] - přeskočení navigace
Nápověda pro použití acceskeys:
Windows a Internet Explorer: Alt + Shift + Accesskey + Enter
Windows / Linux a Mozilla/Netscape: Alt + Accesskey
Windows a Opera: Shift + Esc + Accesskey
Macintosh a Internet Explorer: Ctrl + Accesskey + Enter
Macintosh a Safari: Ctrl + Accesskey
Macintosh a Mozilla/Netscape: Ctrl + Accesskey
Macintosh a Opera: Shift + Esc + Accesskey

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co by podle vás neodpovídalo požadavkům přístupnosti, informujte nás, prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků.

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Cynthia Tested!